TechUgen 2027
Har I noget spændende at dele om teknologi? Så vil vi gerne have jer med!
For vi sætter vi endnu en gang fokus på teknologi i social- og sundhedssektoren i uge 11 med TechUgen 2027.
Og i den forbindelse leder vi efter virksomheder og organisationer, kommuner/regioner og andre spændende aktører, som har lyst til at være med 💡
𝗛𝘃𝗼𝗿𝗱𝗮𝗻 𝗸𝗮𝗻 𝗜 𝗯𝗶𝗱𝗿𝗮𝗴𝗲?
➡️ Del jeres viden gennem et webinar på ca. 45 min. for SOSU-elever
➡️ Åbn dørene til et åbent hus arrangement, hvor SOSU-elever kan komme tættere på jeres arbejde og teknologier
➡️ Gør teknologien levende med en konkret aktivitet, hvor eleverne får mulighed for at møde og opleve nye teknologier i praksis.
Måske er I i gang med at udvikle en teknologi, der gør en forskel i hverdagen? Måske har I spændende erfaringer, løsninger eller idéer, som fremtidens SOSU-medarbejdere kan lære af?
Så er TechUgen en oplagt mulighed for at bringe jeres viden i spil og ikke mindst skabe inspiration.
Har I lyst til at være med?
Læs mere om at blive samarbejdspartner på videnscenterportalen via linket her: TechUgen 2027
I behøver ikke have den færdige idé på plads.
Vi vil også gerne høre fra jer, hvis I er nysgerrige på mulighederne.