Ambassadører for Viden om data

Viden om datas ambassadørkorps er undervisere, eller ansatte med nøglefunktioner ansat på vores partnerskoler. De fungerer som vores forlængede arm og hjælper os med at forbedre kendskabsgraden til os og ikke mindst til vores undervisningsmaterialer. Find din lokale ambassadør her.

Alle vores 16 partnerskoler har fået udnævnt 1-2 ambassadører, som vi er i løbende dialog med.

De bliver opdateret på vores undervisningsmaterialer og andre spændende aktiviteter, og de hjælper os med at arrangere aktiviteter på din skole.

Herunder kan du se en liste over vores ambassadører, som du er velkommen til at kontakte.

Ambassadør for Aalborg Handelsskole

Camilla Sandcasa@ah.dk

Ambassadør for Aarhus Business College

Kirsten Ruggaardkkru@aabc.dk

Ambassadør for Business College Syd

Bente Thomsenbet@bcsyd.dk

Ambassadør for Campus Vejle

Klaus Vejlgaard Justklju@campusvejle.dk

Ambassadør for Detaildivisionen

Kasper Møller Laursenkaml@detaildivisionen.dk

Ambassadør for Herningsholm

Carina Thaarupcath@herningsholm.dk

Ambassadør for IBC International Business College

Jesper Bisgaardjebi@ibc.dk

Ambassadør for Learnmark

Mathijs Broersmambroe@learnmark.dk

Ambassadør for Niels Brock

Nis Nicolaisennins@niels.brock.dk

Ambassadør for Roskilde Handelsskole

Sine Rutkjær FeldingUnderviser, Grundforløbsfe@rhs.DK

Ambassadør for Rybners Handelsskole

Charlotte Bjerre Lauridsencha@rybners.dk

Ambassadør for Skive College

Bent Plougstupbp@skivecollege.dk

Ambassadør for Tietgen Business

Casper Bakman Christoffersencbch@tietgen.dk

Ambassadør for Tradium

Peter Østergaard Nielsenpetn@tradium.dk

Ambassadør for Tradium

Jakob Rask Sørensenjrs@tradium.dk

Ambassadør for U/Nord

Anne Østbergamoe@unord.dk

Ambassadør for ZBC

Vinni Bekmosevibe@zbc.dk

 

Har du spørgsmål?

Ina HenselKommunikationsansvarlig og faglig konsulentM: +45 2528 4121inhe@videnomdata.dk