Ambassadører for Videncenter for Digital Handel

Vores ambassadører er udpegede personer fra vores partnerskoler, som fungerer som Videnscenterets forlængede arm. De skal være med til at sikre endnu mere digital handel i undervisningen. Find din lokale ambassadør her, og spørg dem, hvad du kan bruge Videncenter for Digital Handel til.

Hver af vores partnerskole har fået udnævnt én eller to ambassadører, som er i løbende dialog med os i Videnscenteret. De bliver opdateret på vores aktiviteter, undervisningsmaterialer og hjælper med at arrangere aktiviteter på deres lokale skole.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte din lokale ambassadør eller os i Videnscenteret.

Ambassadør for Aalborg Handelsskole

Camilla Sandcasa@ah.dk

Ambassadør for Aalborg Handelsskole

Tina Schrøder tsc@ah.dk

Ambassadør for Aarhus Business College

Jens Kristian Sommerjeni@aabc.dk

Ambassadør for Aarhus Business College

Casper Aagaard Nielsencani@aabc.dk

Ambassadør for Business College Syd

Bente Thomsenbet@bcsyd.dk

Ambassadør for International Business College

Jesper Navnejena@ibc.dk

Ambassadør for International Business College

Hans Lautrup Nørgaardhln@ibc.dk

Ambassadør for Learnmark

Gitte Lundum Galthenglt@learnmark.dk

Ambassadør for Mercantec

Morten Sandal mosa@mercantec.dk

Ambassadør for NEXT

Glenn Christensenglec@nextkbh.dk

Ambassadør for Skive College

Julie Aaberg Andersenjuaa@skivecollege.dk

Ambassadør for Tietgen

Stine Gottfred Jeppesensnil@tietgen.dk

Ambassadør for Tradium

Peter Østergaardpetn@Tradium.dk

Ambassadør for Uddannelsescenter Holstebro

Philip Blompb@ucholstebro.dk

Ambassadør for Uddannelsescenter Holstebro

Gitte Jakobsengj@ucholstebro.dk

Ambassadør for U/NORD

Christina Wiinblad Spangenbergchsp@unord.dk

Ambassadør for Videndjurs

Lars Rasmussenlara@videndjurs.dk

Ambassadør for Zealand Business College

Henrik Rosshero@zbc.dk

Ambassadør for Zealand Business College

Henriette Stagehnst@zbc.dk

Ambassadør for Herningsholm

Susanne Heltsh@herningsholm.dk

Ambassadør for Herningsholm

Karina Høj Mathiassenkhma@herningsholm.dk

Ambassadør for Himmerlands Erhvervs- og Gymnasieuddannelser

Camilla Nillescan@erhvervsskolerne.dk

Svendborg Erhvervsskole & Gymnasier

Mette Mai Krygermkry@sesg.dk

Campus Vejle

Søren Mogensensmog@campusvejle.dk

Ambassadører for Videncenter for Digital Handel

Kom i gang med digital handel nu!