Ambassadører for Videncenter for Digital Handel

Vores ambassadører er udpegede personer fra vores partnerskoler, som fungerer som Videnscenterets forlængede arm. De skal være med til at sikre endnu mere digital handel i undervisningen. Find din lokale ambassadør her, og spørg dem, hvad du kan bruge Videncenter for Digital Handel til.

Hver af vores partnerskole har fået udnævnt én eller to ambassadører, som er i løbende dialog med os i Videnscenteret. De bliver opdateret på vores aktiviteter, undervisningsmaterialer og hjælper med at arrangere aktiviteter på deres lokale skole.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte din lokale ambassadør eller os i Videnscenteret.

Hackathon for ambassadører i efteråret 2021

Stine fra Tietgen og Hans fra IBC til hackathon

Hackathon for ambassadører - gruppearbejde

Gruppearbejde til workshop i efteråret 2021

Hackathon oplæg: Hvordan får vi mere digital handel ind i uddannelserne?

Find din lokale ambassadør her

Ambassadør for Aalborg Handelsskole

Camilla Sandcasa@ah.dk

Ambassadør for Aalborg Handelsskole

Anne-Mette Karstenskov Solbergamks@ah.dk

Ambassadør for Aarhus Business College

Jens Kristian Sommerjeni@aabc.dk

Ambassadør for Aarhus Business College

Kent Morgenstjerne kmor@aabc.dk

Ambassadør for Business College Syd

Malene Poulsenmjp@bcsyd.dk

Ambassadør for International Business College

Jesper Navnejena@ibc.dk

Ambassadør for International Business College

Hans Lautrup Nørgaardhln@ibc.dk

Ambassadør for Learnmark

Gitte Søltoftgsol@learnmark.dk

Ambassadør for Mercantec

Morten Sandal mosa@mercantec.dk

Ambassadør for NEXT

Martin Klee makl@nextkbh.dk

Ambassadør for Skive College

Kristiane Johannsenkf@skivecollege.dk

Ambassadør for Tietgen

Stine Gottfred Jeppesensnil@tietgen.dk

Ambassadør for Tietgen

Casper Bakman Christoffersen cbch@tietgen.dk

Ambassadør for Tradium

Rikke Urthrur@tradium.dk

Ambassadør for Uddannelsescenter Holstebro

Kasper Laursenkml@ucholstebro.dk

Ambassadør for Uddannelsescenter Holstebro

Gitte Jakobsengj@ucholstebro.dk

Ambassadør for U/NORD

Christina Wiinblad Spangenbergchsp@unord.dk

Ambassadør for Videndjurs

Lars Rasmussenlara@videndjurs.dk

Ambassadør for Zealand Business College

Vinni Bekmosevibe@zbc.dk

Ambassadør for Zealand Business College

Trine Munkholm Teglskovtmt@zbc.dk

Ambassadør for Herningsholm

Karina Høj Mathiassenkhma@herningsholm.dk

Ambassadør for Himmerlands Erhvervs- og Gymnasieuddannelser

Camilla Nillescan@erhvervsskolerne.dk

Svendborg Erhvervsskole & Gymnasier

Mette Mai Krygermkry@sesg.dk

Campus Vejle

Søren Mogensensmog@campusvejle.dk

Kom i gang med digital handel nu!